Významné ocenenia firmy FAVAB

Významné ocenenia a úspechy, ktoré získala rodinná firma FAVAB, počas svojej 30 ročnej existencie.

                                                                                                                                      

 

 

 

Naša slovenská, rodinná značka FAVAB v tomto roku 2022 oslavuje 30. výročie vzniku. Za svoju éru významne a úspešne reprezentovala šikovné ručičky a um slovenského návrhára a precíznej práce šičiek tak v celom bývalom Československu (firma bola založená ešte za federácie Slovákov a Čechov), ako aj na medzinárodnom poli.

Svedčia o tom mnohé ocenenia, a významné spolupráce, ako aj zaradenie firmy do svetového zoznamu výrobcov s vláknom LYCRA - firmou DU PONT v roku 2002 - teda 10 rokov po založení firmy.

Do rodiny medzinárodných, významných návrhárov nás pozvala aj firma Swarovski, ktorá nám po 3 rokoch preverovania, testovania a uvažovania, udelila právo používať ich značku na našich výrobkoch. Preverila všetko, kvalitu materiálov, šitia, celkový dizajn, jedinečnosť modelov, promo propagácia, katalógy, plagáty, billboardy,výstavy - jednoducho celkový efekt, vypracovanie a štýl. To sa nám podarilo v roku 2003.

No ale nepredbiehajme, tomuto všetkému predchádzala usilovná a vytrvalá práca a jej prezentácia na výstavách.
Začali sme Trenčínom - Mestom módy - áno vtedy to bola ešte významná celoslovenská výstava. Nasledovala Bratislava a Praha. Hneď na našej prvej účasti sme dostali cenu - predstavte si Česi dali cenu slovenskej firme - to je niečo pozoruhodné. Bolo to za použite efektných vlákien v pánskom prádle - získali sme Zlatú Eleganciu r. 1996.
V nasledujúcom roku sme na výstave v Bratislave získali Zlatú Venušu r. 1997, za celkový nápaditý dizajn pánskej bielizni.

Vtedy sme poznali hlavne klasiku - slipy, alebo červené trenky. Nuž prišli sme s prudkou novinkou. Zrazu boli boxerky z elastického materiálu a jemnučkého vlákna v kombinácii s LYCROU, boxerky dostali nový tvar, priliehali k telu a nehrnuli sa nepríjemne pod nohavicami, dostali aj gombíky, nie len čudný opaspulovaný otvor a dostali aj farebnosť. Jednoducho šmrnc. Očarili sme mnohých od prezidentov cez celú škálu hercov a politikov, biznismenov, prosto všetkých, ktorí raz skúsili, už iné nechceli. Vieš "never try - never know", ako hovorí klasik :-D
Potom nasledovalo skutočne veľké vyznamenanie - vyhrali sme v silnej konkurencii, na medzinárodnej výstave STYL a KABO r.2001 v Brne, ocenenie FASHION POINT - DESSOUS, ktorú nám udelila Módni akademie za celú autorskú koleciu FAVAB FASHION.

Vyznamenaním bola módna prehliadka Galavečera so širokou prezentáciou kolekcie, ktorú zaranžovali, narežírovali a previedli špičkoví profesionáli. Dívalo s celé Československo. Bol to triumf malej slovenskej značky a zadosťučinenie našej usilovnej kreatívnej práce.
Na týchto výstavách sa vtedy zúčastňovali významné zahraničné značky ako Schiesser, Mey, Skiny a podobne - celosvetovo uznávaný producenti pánskej spodnej bielizne. Hold, boli sme iný, nový, neopozeraný, nápaditý no hlavne kvalitný. Toto krédo si držíme do dnes - kvalita je základ našej filozofie.
No keďže doma nikto nie je prorokom, vybrali sme sa aj na iné trhy. Dnes servisujeme veľkoobchodne okrem slovenského aj český a rakúsky trh. Posielame aj do Nemecka a čo je veľmi pozoruhodné naše modely poznajú aj v Austrálii. Tam a v Rakúsku obľubujú hlavne modely so Swarovskim a extravagantné strihové riešenia.

Keďže BASICu nikdy nie je dosť, pasuje ku všetkému, v kombináciách sa využije na mnoho variácií.
Medzi tým nás ocenili i na Slovenskom poli - dostali sme ocenenie od ministerstva hospodárstva v súťaži "Inovatívny čin roka 2007" v kategórii "Inovácia produktu so súťažným návrhom "Spoločenské dámske a pánske tričká s nalisovanými krištálmi od f. Swarovski v r. 2008 a tiež nás ocenili za výrobky v kategórii "BIO" pánska a dámska športová bielizeň.

Prajeme Vám veľa zdravia, šťastia, lásky a úspechov no hlavne bez stresu a trápenia.

S láskou Váš
Favab

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie