Úžasný bambus

Bambusové vlákno.

Bambusové vlákno je prírodné vlákno získavané zo surového bambusu. Vďaka svojmu rýchlemu rastu (niektoré druhy až 1 meter denne), je bambus rýchlo obnoviteľným prírodným zdrojom. Obsahuje jedinečnú zložku nazývanú „Bamboo Khun“, ktorá umožňuje ekologické pestovanie bez pesticídov a hnojív a zaisťuje odolnosť voči baktériám. Na priadzu sa spracováva bez pridania chemikálií, čo ho predurčuje byť materiálom 21. storočia. Bambusové vlákno je priedušné, jemné, mäkké na dotyk a má hodvábny lesk. Vlákno je antistatické a vďaka unikátnemu zloženiu, dokáže odviesť viac vlhkosti ako bavlna.bambusove-vlakna 

 

Vlastnosti bambusového vlákna.

Je prirodzene antibakteriálne, vďaka už spomínanej zložke Bamboo Khun, ktorá bambus chráni pred baktériami a plesňami. Oblečenie či textil obsahujúce bambusové vlákno je preto nielen antibakteriálne ale aj protiplesňové a antistatické, vhodné aj pre alergikov. Jeho antibakteriálne vlastnosti zabraňujú množeniu baktérií čím pohlcuje pachy. Túto vlastnosť oceníte hlavne pri nosení funkčného oblečenie či spodnej bielizni a to aj pri dlhodobom nosení. Je termoregulačné. Mikroštruktúra a prírodné zloženie vlákna zaisťuje termoreguláciu ako v lete, tak aj v zime. V lete chladí a v zime príjemne zahreje. Je ekologické. Pri výrobe prírodného bambusového vlákna sa nepoužíva chémia a vlákno je získané patentovanou technológiou priamo z bambusu. Druh, z ktorého sa vyrába oblečenie neslúži ako potrava pre Pandy. Bambus je obnoviteľným zdrojom a jeho vlákna sú v prírode 100% rozložiteľné. Vlákno z bambusu je na dotyk veľmi jemné, hebké a hladké, oblečenie z bambusového vlákna vaše telo neobťažuje a pri nosení o ňom ani neviete.

 

Bambusové oblečenie a doplnky.

Kvôli vyššie uvedeným vlastnostiam sa najčastejšie z bambusového vlákna vyrába spodná bielizeň. U nás nájdete celý rad boxeriek a tielok pre pánov .Ďalej je to funkčné oblečenie, tričká, tielka, ponožky, oblečenie, ktoré je v priamom kontakte s pokožkou. Vďaka priedušnosti sa z bambusového vlákna vyrábajú aj šaty, sukne či nohavice, ale aj plachty či posteľná bielizeň.

Ďalšou kategóriou je detský sortiment. Mnoho mamičiek pred jednorazovými plienkami uprednostňuje bambusové plienky, ktoré sú citlivé aj k detskej pokožke, majú výbornú saciu schopnosť a dajú sa opakovane použiť. Obľúbené sú tiež bambusové uteráky, deky, či podbradníky. Bambusové vlákno sa využíva aj pri výrobe šatiek na nosenie detí. Šatky sú pevné, odolné, ale na dotyk hebké a majú všetky z horeuvedených vlastností.

blobid0

 

 

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz